Czy łatwo samemu edytować stronę firmową na wordpress

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Web
Tagi:


strona wizytowkaCzęsto się zdarza, że właściciele firm zlecają wykonanie strony firmowej agencji interaktywnej. Następnie powierzają tej firmie wykonywanie wszelkich zmian na stronie i ponoszą związane z tym koszty. Tymczasem strona na wordpress posiada bardzo przyjazny i intuicyjny panel administracyjny, który pozwala na łatwą edycję treści strony. Może to zrobić pracownik firmy po krótkim zapoznaniu się z panelem strony. Nie jest tu potrzebna znajomość html czy programowania, chociaż przyda się podstawowa orientacja, jak taki kod wygląda.

Najczęściej zdarza się, że zachodzi potrzeba zmiany numeru telefonu, wymiany jakiegoś obrazka lub zmiany kilku zdań opisu. Kiedyś strony robione były w html i pracownicy lub właściciele firm nie mieli czasu aby uczyć się obsługi takiej strony. Natomiast na stronie na wordpress można to zrobić przez umieszczanie danych w formularzu przyjaznym dla użytkownika.

dane adresowe

Zmiana numeru telefonu

Na stronie na WordPress nie musisz ręcznie zmieniać numeru telefonu na wszystkich podstronach. Dane teleadresowe spisuje się w panelu administracyjnym w jednym lub 2 miejscach. WordPress sam wyświetla te dane na wszystkich stronach. W celu edycji trzeba ustalić gdzie te dane zostały wpisane.
Dane teleadresowe firmy powinny być widoczne dla klientów. Najczęściej umieszcza się je w zakładce „Kontakt” oraz w dodatkowej ramce na kolumnie bocznej strony. Dla przykładu strona zaprojektowana dla firmy odzieżowej w Holandii, posiada ramkę z adresem i numerem telefonu na kolumnie po prawej stronie, nad mapką dojazdu. Aby je zmienić zaloguj się do panelu strony i z menu „Wygląd” wybierz „Widgety”. W tym przypadku kolumna po prawej stronie nazywa się „Panel boczny w treści”. Nazwy te są różne w zależności od zainstalowanego motywu. Poszukaj widgetu „Tekst”, rozwiń go i w jego treści zmień numer telefonu firmy, a następnie kliknij „Zapisz”.

Aby zmienić numer telefonu na stronie „Kontakt”, rozwiń menu „Strony” i wybierz „Wszystkie strony”. Na liście poszukaj strony „Kontakt” i otwórz ją do edycji. Dokonaj potrzebnych zmian i kliknij „Zaktualizuj”.

Usuwanie i wstawianie zdjęcia

Usuwanie i wstawianie zdjęcia

Czasem zachodzi potrzeba wymiany jakiegoś zdjęcia, które znajduje się na stronie. Na przykład na stronie firmy odzieżowej z Holandii, na stronie „O firmie” znajduje się obrazek budynku. Aby wymienić go na inny otwórz tę stronę do edycji jak opisano powyżej. Kliknij na obrazek i wybierz edycję klikając w ikonkę ołówka. W okienku, które się wyświetli, kliknij „Zastąp” pod obrazkiem. Następnie wybierz inny obrazek z biblioteki mediów lub dodaj nowy obrazek ze swojego komputera.
W tym samym polu edycji obrazka możesz zmienić jego wymiary, wyrównanie względem tekstu lub podlinkować obrazek.

Zmiany w treści na stronie na WordPress

Jeśli zachodzi potrzeba wymiany jakiegoś tekstu na stronie, pierwszym krokiem będzie ustalenie gdzie dany tekst został zapisany w panelu administracyjnym WordPress. Jeśli dany tekst znajduje się w artykule, w środkowej części strony, musisz przeszukać po tytułach strony i wpisy. Następnie otwórz daną stronę do edycji, jak opisano powyżej, zmień wybrany tekst i kliknij „Zaktualizuj”.

Jeśli tekst znajduje się w ramce w stopce lub na kolumnie bocznej, oznacza to, że został wstawiony przy pomocy widgetu tekstowego. W zakładce „Widgety”, w menu „Wygląd”, wyszukaj widget tekstowy z tym tekstem. Zostało to opisane powyżej. Następnie wpisz nowy tekst i kliknij „Zapisz”. W tym momencie zmieniony tekst będzie się wyświetlał na każdej podstronie.

Aby zobaczyć czy zmiany zostały dokonane otwórz swoją stronę w przeglądarce Internetowej, następnie odśwież stronę aby zobaczyć jej najnowszą wersję i sprawdź czy dokonane przez ciebie zmiany zostały naniesione.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak uruchomić przywracanie systemu w Windows7

Zdarzają się przypadki, gdy w Windowsie wystąpi problem (z naszej winy lub nie). W takim przypadku możemy użyć funkcji przywracania...

Zamknij