Czym różni się blog od strony internetowej

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Web
Tagi:


Jeśli dopiero planujesz utworzenie strony internetowej dla swojej firmy możesz się zastanawiać czy będzie to strona internetowa czy blog. Wiele osób myli te pojęcia. Na przykład pani zajmująca się rękodziełem w Belgii, opisywała swoje produkty na blogu i postanowiła zatrudnić firmę do stworzenia strony internetowej. Była bardzo zdziwiona gdy dowiedziała się, że blog jest rodzajem strony internetowej. Okazało się, że stronę już ma.

Posiadanie strony internetowej pozwala łatwiej prezentować produkty firmy. Klienci nie muszą dzwonić i tracić czas na zadawanie pytań, gdyż mogą łatwo obejrzeć produkty na zdjęciach w internecie. Ponadto klienci łatwiej znajdą adres firmy, godziny otwarcia sklepy, czy numery telefonów bez potrzeby kupowania gazet i wertowania ogłoszeń.

Najpopularniejszym narzędziem do stworzenia strony internetowej jest WordPress, ponieważ posiada on łatwy w obsłudze panel administracyjny. Właściciel strony bardzo szybko zorientuje się jak samodzielnie dodawać artykuły i zdjęcia, jak zmieniać informacje na stronie.

Można również napisać stronę internetową w html. Jednak w takim przypadku osoba nie znająca html będzie miała trudności ze zmianą jakiejkolwiek treści. Jeśli zajdzie potrzeba zmiany godzin otwarcia sklepu lub numeru telefonu, bardzo trudno jest znaleźć miejsce gdzie te informacje wpisać. Ponadto informacje te trzeba ręcznie poprawiać na każdej podstronie.

Posiadając stronę na WordPress masz ułatwione zadanie, gdyż wszystko zmienisz w jednym miejscu w łatwym panelu administracyjnym.

WordPress został stworzony jako narzędzie do prowadzenia blogów. Ale jeśli dla twojej działalności nie jest to przydatne, możesz używać WordPressa tylko jako strony bez bloga. Natomiast jeśli twoja firma ma często akcje promocyjne, nowości, nowe produkty, można wykorzystać narzędzie bloga do prezentowana cyklicznie co nowego dzieje się w twojej firmie.

Jako przykład może tu posłużyć firma zajmująca się montażem okien w Belgii. Na swojej stronie na WordPress firma posiada podstrony jak: informacja o firmie, mapka dojazdu, oferta i cennik. Podstrony te zostały stworzone jako “strony statyczne” WordPress.

strony statyczne
stronystatyczne.jpg

W menu Ustawienia i zakładce Czytanie podstrona O nas została ustawiona jako główna.
W menu Wygląd i zakładce Menu podstrony zostały dodane do menu, które wyświetla się na poziomym pasku u góry strony.

Strona firmy z Belgii nie jest blogiem lecz działa na narzędziu blogowym jakim jest WordPress.

Wraz z rozwojem firmy zaczęto obsługiwać kolejne miasta w Belgii. Oferta rozszerzyła się o nowe rodzaje okien. Firma zaczęła też stosować akcje promocyjne. Zapadła decyzja o prezentowaniu nowości na stronie firmowej. WordPress doskonale się do tego nadaje, gdyż zawiera w sobie narzędzia do prowadzenia bloga.

Utworzona została dodatkowa strona Promocje i nowości. W menu Ustawienia i zakładce Czytanie wybrano tę stronę jako “Strona z wpisami”. Następnie strona ta została dodana do menu. Po wejściu na tę podstronę można było zobaczyć wpisy prezentujące kolejne promocje i informacje o nowych artykułach. Artykuły te były dodawane jako wpisy i ukazywały się na tej podstronie od najnowszego. W menu Ustawienia i zakładce Czytanie można ustawić ile wpisów ma się pojawiać na stronie. Jeśli chcemy aby na stronie głównej lub stronie z wpisami pojawiła się tylko aktualna promocja, możemy ustawić “Strony blogu wyświetlają maksymalnie” tylko 1 wpis.

Z założenia blog miał być rodzajem pamiętnika, gdzie cyklicznie pojawiają się artykuły na temat kolejnych wydarzeń w naszym życiu. Jednak oprogramowanie blogowe jak WordPress może być z powodzeniem wykorzystane do stworzenia strony firmowej.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczeństwo – nie zostawiaj swojego bloga odłogiem, jak zrobić kopię zapasową

Obecnie wiele firm i osób prywatnych zakłada swoje strony internetowe na WordPress. Dzięki temu mogą sami zarządzać stroną, dodawać i...

Zamknij