10 najbardziej popularnych i przydatnych dodatków do Mozilli Firefox

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Oprogramowanie
Tagi:


Użytkownicy wszelkich platform, przeglądarek i programów uwielbiają add-onsy. Add-ons to małe programy ulepszające większe oprogramowanie dla którego są przeznaczone. Firefox będąc jedną z najbardziej przodujących przeglądarek internetowych posiada nawet specjalną stronę do ich ściągania. Przedstawiamy 5 najlepszych dodatków Mozilli:

1. Adblock Plus

Dodatek dzięki któremu można wyłączyć wyświetlanie niechcianych reklam. W tym wyskakujących okienek, bannerów i innych naruszających naszą prywatność i szarpiących naszą cierpliwość dodatków.

2. Fast Dial

Dodatek zbierający wszystkie ulubione strony internetowe w jednym miejscu w postaci miniaturek. Pusta strona będąca panelem stron umożliwia szybki dostęp do ulubionych treści. Przez kliknięcie prawym przyciskiem myszy „Add to Fast Dial” możemy od razu dodać otwartą stronę do panelu.

3. FireGestures

Dzięki temu rozszerzeniu można dodać swoje własne „gesty” umożliwiające szybką nawigację po stronach internetowych. Do wyboru mamy aż pięć typów „gestów”, a w tym: gesty myszą, kółkiem myszy, przyciskami myszy, klawiaturą i myszą oraz kółkiem na pasku kart. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników umożliwione zostało także dodawanie i instalowanie swoich własnych skryptów.

4. Pocket

Bardzo poręczne narzędzie służące do dodawania stron internetowych do „kieszeni”. Miejsca, w którym będziemy zbierać wszystkie strony, które chcielibyśmy przeczytać lub obejrzeć ale w danej chwili nie mamy na to czasu. Co więcej, aplikację można synchronizować z więcej niż jednym urządzeniem.

5. Copy As Plain Text

Dodatek pozwalający na kopiowanie zaznaczonego tekstu bez jednoczesnego kopiowania jego formatowania. Dzięki niemu nie trzeba już martwić się o przyklejanie wielu tekstów, z których każdy dostaje swoje własne właściwości.

6. Simple Mail

Simple Mail to jeden z lepszych klientów pocztowych dla Firefoxa. Można do niego dodać wiele kont pocztowych. O każdym mailu zostajemy powiadomieni stosowną notyfikacją. Pozwala również na pisanie wiadomości, tworzenie własnych folderów i zapełnianie listy kontaktów.

7. HootBar

Add-on świetny dla wszystkich fanów Twittera, Facebooka czy Linkedina. Dzięki temu narzędziu w łatwy sposób można umieszczać wiadomości na wymienionych portalach społecznościowych. Tekst wystarczy wpisać w pasku adresu.

8. Greasemonkey

Potężne narzędzie zezwalające na kustomizację tego w jaki sposób przeglądarką będzie się zachowywać i wyświetlać strony. Wszystko to za pomocą niewielkich skryptów JavaScript. Masa skryptów do popularnych stron internetowych jest do ściągnięcia na stronie http://userscripts.org.

9. DownThemAll!

Rozbudowany i prężnie działający download manager dla Firefoxa. Pozwala na pobieranie plików zwiększając szybkość prawie czterokrotnie. Dzięki temu dodatkowi w każdej chwili można zatrzymać pobieranie wybranego pliku i wznowić je w innym, wybranym przez użytkownika, czasie.

10. FEBE

Ostatnia, dziesiąta już aplikacja pozwoli nam zapanować nad wszelkimi innymi. Dzięki niej można stworzyć swoisty backup wszelkich zainstalowanych rozszerzeń by w przyszłości móc zainstalować je od nowa za pomocą tylko jednego kliknięcia.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak otworzyć plik rozszerzeniem .odg ?

Do otwarcia dokumentu z rozszerzeniem ODG potrzebny jest program pakietu OpenOffice - DRAW

Zamknij