7 najlepszych aplikacji na Androida – zestawienie dla fanów tabletów

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Oprogramowanie
Tagi:


Każdy kto posiada telefon, smartfon, tablet czy inne urządzenie z systemem Android wie jak bardzo uzależniające jest ściąganie nowych aplikacji i ich testowanie. Inni mniej uzależnieni użytkownicy na pewno doceniają jednak przydatność i wielofunkcyjność wielu z nich. Oto krótkie zestawienie tych, które będą służyły nam najlepszą pomocą oraz zamienią nasz tablet i smartfon w istne morze (mniej lub bardziej przydatnych) gadżetów:

1. Instagram

InstagramJedna z najbardziej popularnych aplikacji tego typu, która zamieniła się w istny nurt społeczności internetowej. Społeczność ta zrzesza całą masę fanów szeroko rozumianej fotografii, a sama aplikacja pozwala na robienie zdjęć, ich obróbkę graficzną i natychmiastowe przerzucanie ich na swoją własną stronę. Zdjęcia mogą być ocenianie przez innych użytkowników i całkowicie modyfikowane dzięki tuzinowi różnych dostępnych filtrów graficznych.

2. Endomondo

EndomondoNastępna bardzo rozbudowana aplikacja przeznaczona dla zawodowych sportowców jak i amatorów, którzy w łatwy sposób dowiedzieć się mogą o swoich osiągnięciach i jednocześnie mogą śledzić swoje postępy w danej dyscyplinie sportowej. Do wyboru mamy dwie wersje aplikacji: jedna darmowa, a druga płatna. Dzięki dostępowi do aplikacji mamy również możliwość zarejestrowania się na prężnie działającym serwisie dedykowanym specjalnie dla niej, gdzie zapisywać można się do różnych comiesięcznych (lub dłuższych) konkursów, śledzić swoich znajomych i po prostu wymieniać się komentarzami z innymi użytkownikami serwisu.

3. Pinterest

PinterestSerwis i dedykowana mu aplikacja, które w niezwykle krótkim czasie zdobyły ogromną popularność i rzesze użytkowników. Cały pomysł opiera się na gromadzeniu materiałów wizualnych, które mogą być inspiracją dla innych użytkowników. Tak więc na swoje konto można dodawać obrazki, obrazy, fotografie, designy, malunki, przedmioty, ubrania – ot wszystko, co nam się podoba, a czym chcemy podzielić się z innymi.

4. TED

Conference TEDAplikacja udostępniającą wszystkie wystąpienia konferencji TED. TED to akcja rozpowszechniająca na całym świecie „idee warte poznania” – jak mówi sam pomysłodawca.Na każdym spotkaniu naukowiec danej dziedziny opowiada o swoim polu badań i próbuje zainteresować widzów przedstawianym przez siebie tematem. Dzięki tej aplikacji możemy ściągać wybrane wykłady, zapisywać je do kolejki oraz oglądać w wolnych chwilach nawet bez dostępu do Internetu.

5. Spotify

Spotify logoAplikacja jednego z najbardziej popularnych serwisów oferujących swoim użytkownikom muzykę w strumieniu. Dzięki niej można mieć mobilny dostęp do swoich playlist, ulubionych piosenek i innych wybranych funkcjonalności serwisu on-line.

6. Deezer

Deezer Również Deezer oferujący muzykę w strumieniu ma swoją własną aplikację na Androida. Posiada ona właściwie te same funkcjonalności do aplikacja Spotify. Wybór jednej z nich zależy więc od wyboru samego serwisu muzycznego.

7. JakDojade.pl

jakdojade logoMobilna wersja strony JakDojade.pl, dzięki której w szybki sposób znaleźć możemy połączenia autobusowe w wielu miastach Polski. Wyszukiwanie jest intuicyjne, a menu i interfejs ograniczone do minimum. Trasę możemy wyszukiwać na mapie, przez wpisanie przystanków albo wybór danej linii autobusowej lub tramwajowej.

Po zapoznaniu się z tymi aplikacjami, co na pewno zajmie naprawdę spory kawałek czasu,warto zainteresować się innymi, których listę można przeglądać np. w Google Store. Sklep Google’adostępny jest zarówno mobilnie (w aplikacji) jak również na ich oficjalnej stronie internetowej.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
The Best Of – 7 najlepszych Starych Gier, które pamiętasz

Temat starych gier to temat długi i głęboki, ale niezwykle chwytny i pasjonujący. Czas na otworzenie starych ran (te niedokończone...

Zamknij