Alternatywa dla wyszukiwarki Google.pl

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Web
Tagi:


Zanim przedstawię bardzo dobrą alternatywę dla wyszukiwarki google.pl opowiem dla czego w ogóle zacząłem szukać takiej możliwości.

Monopolizm jest zły. Jestem idealistą i uważam że zbytnia władza w rękach jednej firmy jest bardzo niebezpieczna. W każdej firmie pracują ludzie i jak to ludzie mogą być podatni na pokusy. Przykładem może być sytuacja która wydarzyła się jakieś 3 lata temu. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google frazy Adblock Plus, zgadnijcie co było na pierwszym miejscu? Link do Adblock plus na Chrome Web Store – Google. Jak to zobaczyłem bardzo mnie to zdziwiło ponieważ odkąd używałem tego dodateku to na pierwszych 2 miejscach był link do pluginów w Mozilla Firefox oraz strony autora. Zdziwiło mnie to bardzo ponieważ link do strony z dłużą historią, tysiącami linków prowadzącej do niej, bardzo przydatną i prostą w użyciu stroną znalazł się pod linkiem do strony która nie dawno powstała, była to naprawdę nowość ponieważ Google bardzo długo zastanawiał się czy dopuścić Adblock Plus do Chrome Web Store. Oczywiście ktoś zauważył że to przegięcie i sytuacja uległą zmianie.

Każdy kto więcej przegląda internet zapewne zauważył i inne naganne zachowania giganta Google. Oczywiście nie neguje w 100% tej firmy, w końcu tak ogromny rozwój w dostępie do informacji musimy głównie przypisać jej.

Ale postanowiłem szukać alternatywy. Pierwszą oczywiście była wyszukiwarka Bing (jakieś 2 lata temu). Ale to była dla mnie porażka nic nie trzymało się kupy. Następnie po aferze NSA był duckduckgo.com
Zwabiła mnie wizją bezpieczeństwa. Jednak i w tym przypadku siła przyzwyczajenia do Google wygrała.

Jednak przełamałem się przy pl.search.yahoo.com. Prostota i minimalizm który tak uwielbiam. Jak najbardziej trafne i przejrzyste wyniki. Stare dobre wyszukiwanie zaawansowane. Ktoś powie że brakuje tego i tamtego ale uważam że wszystko w swoim czasie.

Dodatkowym atutem jest pojednanie Yahoo z Mozilla Fundation, która moim zdaniem stara się zrobić internet lepszym. Jeszcze lepszym niż koncepcja Google Inc. i każdej firmy notowanej na giełdzie.

NA koniec dodam że moja strona jest dość wysoko w wynikach wyszukiwania, dużo odwiedzin itp. i zastanawiam się czy w przyszłości jakiś dziwnym przypadkiem nie poleci w duł.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

  1. widomy pisze:

    no to żeś się naszukał robaczku. temat sponsorowany przez yahoo. gratulacje. a może jednak by warto poszukać jakiejś alternatywy dla tego wszystkiego szpiegowsko\analityczno\reklamowego badziewia. no i nie za kasę jednego z nich. NĘDZA!!!

  2. Śmieszny komentarz. Nawet nie mam reklam na swojej stronie a co dopiero chce mi się bawić w jakiś sponsoring.

  3. miro pisze:

    skoro to sponsorowane podaj inna alternatywe lepszej wyszukiwarki bo naczej to ty bedziesz posadzony ze jestes pracownikiem google 😉 Niestety uzywajac dzisiaj google ma sie wrazenie ze w internecie sa juz tylko same smieci, zeby to zobrazowac to trzeba wyobrazic sobie wielka kupe w ktorej trzeba grzebac zeby znalesc cos co jeszcze google nie strawilo.. Taki jest moj poglad przepraszam… Przechodze poki co na alternatywe walcze z tym juz kilka lat i jest coraz gorzej… Chyba stworze potezna filtracje gowna i rozdam ludziom za darmo…. Na poczcie pojawily sie nawet reklamy podejrzewam ze do zarzadu dostal sie ktos nowy i niszczy firme od srodka swoja pazernoscia. Google wyroslo na madrosci i sluzeniu uzytkownikom, a teraz zaczyna sie wypinac, zobaczymy jak dlugo..

  4. a idz pan se pisze:

    Naprawdę nie słyszeliście choćby o goduckgo?? Oj Poleci poleci, ortografia i interpunkcja kuleją. Fenomenalne znalezisko na wykop z tym… 0 pomoc płynącą z tego artykułu. Żegnam.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tworzenie drugiej partycji bez przeinstalowania systemu Windows

Jedna partycja jest na ogół nie praktyczna. W razie potrzeby przeinstalowania systemu, trzeba kopiować pliki na dysk zewnętrzy. I tak...

Zamknij