Czy w Japonii można tanio zjeść?

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Azia
Tagi:


Japonia uważana jest za jeden z najdroższych krajów świata. Chodzi tutaj o ceny mieszkań, produktów, jak również życia. Będąc obywatelem kraju, w którym nie zarabia się w euro, dolarach lub funtach, życie w Japonii wydaje się okropnie drogie. Sama podróż do tego kraju to spory wydatek, ale jeśli już uda nam się tam dotrzeć, to pojawia się pytanie: jak przetrwać? W wielu krajach najwięcej kosztuje dojazd, a wydatki na miejscu nie są tak duże. Jedzenie sprzedawane na każdej ulicy nie kosztuje zbyt dużo i nikt nie myśli o domowym gotowaniu. Takie kraje to m.in. Tajlandia, czy w Wietnam. W Japonii realia są zupełnie inne.

Jak więc przetrwać w Japonii mając niezbyt pokaźne kieszonkowe lub gdy jest się studentem, który liczy każdy wydany grosz?

Pierwszą zasadą wyjazdów zagranicznych jest: nie przeliczaj tego na złotówki, bo możesz się załamać. Jeśli jednak wolisz być świadomy swoich wydatków, to 100 yen = ok. 3 zł. Niestety za 100 yenów niewiele można kupić. Nie oznacza to jednak, że w Japonii nie da się przeżyć. Wystarczy tylko brać przykład z przebywających tam polskich studentów, którzy nauczeni oszczędzania w Polsce szukają sposobów, jak tanio i dobrze zjeść.

Zwiedzanie mniejszych uliczek i mniej znanych części miasta zawsze obfituje w ciekawe odkrycia. Knajpki i bary w centrum i popularnych dzielnicach zawsze mają wygórowane ceny, jednak te usytuowane na uboczu oferują nam dużo tańsze jedzenie, a co najważniejsze bardzo często w takich miejscach można spróbować mniej popularne dania.

Jednakże jedną z najlepiej sprawdzonych metod jest wieczorne odwiedzanie kombini, czyli japońskich sklepików, w których znajdziemy dosłownie wszystko. Wyglądem przypominają one małe osiedlowe sklepiki, a asortyment jest naprawdę rozbudowany. Rano do kombini dostarczane jest świeże jedzenie. Różnego rodzaju pudełeczka z ryżem, sushi, a także inne popularne dania na wynos. Dlaczego więc zakupy lepiej robić wieczorem? Odpowiedź jest prosta, tuż przed zamknięciem sklepu takie produkty s bardzo przeceniane, gdyż następnego dnia nie mogą być już sprzedawane.

Sushi uznawane jest za najbardziej popularne danie japońskie, a więc w kraju, w którym powstało, ceny za sushi powinny być niższe. Niestety potrawa ta do najtańszych nie należy również w Japonii. Oczywiście będąc w tym kraju nie można nie pójść na sushi, ale na co dzień warto wybierać nieco tańsze, ale równie popularne potrawy. Przede wszystkim ramen – czyli japońska zupa z makaronem i najróżniejszymi dodatkami. Również popularnymi potrawami w przystępnej cenie są Yakisoba, Curry Rice, Udon, Tonkatsu – opcja dla tradycjonalistów, którzy muszą mieć na obiad mięso. Jest to japońska wersja naszego kotleta schabowego. Natomiast Gyoza to japońskie pierożki. Jak widać japońska kuchnia to nie tylko sushi.

Niewątpliwie Japonia jest drogim krajem, a samo Tokyo uznawane jest za drugie najdroższe na świecie miasto. Drogie jest tutaj mieszkanie, atrakcje oraz jedzenie. Nie oznacza to jednak, że jest poza naszym zasięgiem. W Japonii można zjeść tanio i dobrze.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
|

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Planujemy podróż do Japonii

Wycieczka do Japonii to marzenie wielu osób. Pasjonaci kultury, tradycji i samego kraju Kwitnącej Wiśni, oddaliby dosłownie wszystko, żeby spędzić...

Zamknij