Informatyka w życiu

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Informatyka
Tagi:

Informatyka jest jedną z najszybciej rozwijających się gałęzi nauki. Obecna dostępność i coraz niższe ceny komputerów powodują że z każdym rokiem procent osób oddziałujących na tą dziedzinę jest coraz większy.

Coraz więc osób zamiast oglądać głupie seriale woli surfować w internecie w poszukiwaniu cennej wiedzy. Do ogromnego sukcesu informatyki na pewno przyczyniło się wynalezienie internetu. Dzięki internetowi ludzie są bardziej zmotywowani do dzielenia się własnymi przemyśleniami i wiedzą. Poznają nowe metody na uproszczenie wielu czynności które jeszcze kilka lat temu zabierały nam wiele czasu. Ale takie udogodnienia wpływają na podatnego człowieka na różne sposoby, z czasem go uzależniają.
Ludzie to wygodna rasa, nie lubiąca się przemęczać, a w sytuacji w której zostaje im to odebrane czuję się bardziej nie zręcznie. Dla tego dochodzi do sytuacji, że każdy członek rodziny ma własny komputer mama, tata i dzieci już od najmłodszych lat. Co ma również drugą stronę medalu, gdzie rodzą się konflikty na tle komputerów. Osoba uzależniona od komputera wpływa negatywnie na swoich bliskich. Najczęściej mężczyzna przesiaduje przed grami komputerowymi, a jego kobieta nudzi się i czuje się zazdrosna o komputer.
Często kobiety swoją główną cechę – gadatliwość wykorzystują do poznawania ludzi przez internet, brnąc w takie znajomości, degraduje psychikę swojego męża. O plusach i minusach rozwoju informatycznego społeczeństwa można pisać książki, które z czasem będą jeszcze grubsze, ale już teraz trzeba się zastanowić jak wykorzystać informatykę i jakich błędów nie popełnić aby nie stracić realnego podejścia do swoich bliskich.
Dla tego zabieram się do kodowania…


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Analiza plików dmp, zrzutów pamięci | BSOD

Gdy często nasz komputer zalicza zwis, niebieski ekran z komunikatem błędu (BSOD). Możemy przeanalizować pliki zrzutu pamięci. Pliki te po...

Zamknij