Internet bez abonamentu w Belgii

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Internet Belgia
Tagi:

internetInternet na kablu jest o wiele pewniejszym i lepszym rozwiązaniem. Jednak z wielu różnych powodów gdy nie możemy skożystać z takiej możliwości istnieje rozwiązanie tymczasowe.

Tym rozwiązaniem jest internet mobilny na kartę GSM (Sim). W formie rozliczenia PrePaid, Czyli najpierw doładowujemy nasze konto za pomocą karty z kodem a następnie korzystamy z internetu (również z SMS i połączeń.)

Na początek potrzebna jest nam karta z numerem. W Belgii jest kilka możliwości:

  1. Proximus
  2. BASE
  3. Mobistar
  4. Lycamobile

Obecnie (23.09.2014) najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem jest Lycamobil, a jakościowo Proximus. Proximus ma najnowocześniejszą sieć anten 4G i 3G przez co internet jest najszybszy. Nie będę pisał ani cen ani limitów internetu ponieważ w ciągłej walce z konkurencją firmy te stale zmieniają ofertę. Polecam zerknąć na stronie internetowej providera lub przed zakupem na starterach przeczytać ile MB jest za 5,10, 15 euro.

Gdy mamy już kartę potrzebny jest nam modem. Są dwa rozwiązania albo smartfon z funkcją udostępniania internetu (router, routing, trace) lub modem GSM USB.

Modem można kupić w każdym butiku providera. Są dostępne również zestawy z kartą Sim co ułatwia instalację. Ponieważ gdy kupimy np modem mobistara i kartę Lycamobil potrzeba odrobinę doświadczenia aby to razem zainstalować w komputerze.

Jednak generalnie nie jest to trudne. Kartę Sim trzeba najpierw zaktywować, dzwoniąc na jakiś numer lub w przypadku Proximusa dzwoniąc do obsługi klienta.

Następnie w ustawieniach modemu trzeba wpisać nazwę serwera APN, login i hasło.:

APN:internet.proximus.be
Login: (tutaj nic nie wpisujemy)
Hasło:(tutaj nic nie wpisujemy)

APN: gprs.base.be
Login:base
Hasło:base

APN: data.lycamobile.be
Login: imbe
Hasło: plus


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dobry serwis komputerowy

Usterki laptopów zdarzają się. Może przydarzyło ci się zalanie laptopa winem? Albo urwał się klawisz w klawiaturze. Mówiąc już o...

Zamknij