Jak zainstalować drukarkę. Kilka sposobów.

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Windows
Tagi:


Istnieje kilka sposobów zainstalowania drukarki.

 1. Podstawowy. Przez program instalacyjny udostępniony przez producenta drukarki
 2. Zainstalowanie drukarki poprzez wyszukiwanie/dodawanie drukarek w panelu sterowania Windows
 3. Zainstalowanie sterownika drukarki w menadżer urządzeń

Każdy sposób ma swoje plusy i minusy. Na ogół rozwiązanie numer 1 jest najlepszym wyborem ale czasami szybciej, łatwiej i prościej jest zainstalować drukarkę sposobem 2 lub 3. Gdy potrzebne jest nam skanowanie przez Wifi to sposób 1 jest najlepszy. Drugi sposób przydaje się się szczególnie do instalacji drukarek sieciowych w biurach. 3 sposób przydaje się gdy drukarka jest na USB a sposób 1 zawodzi.

Ważne aby w programy i funkcje (panel sterowania) odinstalować wszelkie stare programy od starych drukarek lub nawet obecnej jeżeli sprawia problemy.
Oczywiście trzeba sprawdzić czy drukarka drukuje bez użycia komputera -> skan czarno-biały lub kolorowy. Jeżeli drukarka drukuje sama ale nie z komputera trzeba również sprawdzić połączenie USB lub WiFi. Kabel USB przełączamy w inne miejsce lub nawet go wymieniamy. Często to pomaga. Jeżeli drukarka jest na WiFi to wyłączamy drukarkę, router i następnie włączamy. Sprawdzamy na panelu drukarki czy oby na pewno drukarka jest połączona z naszym routerem.

1. Instalacja drukarki za pomocą instalatora dostarczonego przez producenta.

Najpierw potrzebujemy program instalacyjny do naszej drukarki. Najlepiej ściągnąć z internetu, będziemy mieli dodatkową kontrolę że instalator jest przystosowany do naszego systemu. Płytka DVD która jest dołączana do zestawu szybko dezaktualizuje z racji częstej zmiany systemu (XP, Vista, Windows 7,8,10). Zanim wejdziemy na wyszukiwarkę musimy znać model drukarki (np canon MP530, HP photosmart 7520, brother mfc-j5910dw). Następnie wpisujemy w wyszukiwarkę model drukarki + sterowniki (eng. drivers)

Wyszukiwarka powinna wyświetlić nam link do podstrony gdzie znajdziemy program który automatycznie zainstaluje cały pakiet. Ważne aby wybrać odpowiednią platformę 32 bity lub 64 bity i wersję Windowsa.
Najlepiej poprać pełny duży pakiet instalatora.

Po pobraniu, przystępujemy do instalacji drukarka powinna być wyłączona. Warto wybrać elementy które będą instalowane, zaznaczyć jedynie sterownik do drukowania, skanowania, program obsługujący te funkcje a oddznaczyć automatyczne aktualizowanie, obsługę klienta i różne marketingowe ściemy.
Oczywiście jeżeli odznaczymy za dużo możemy uruchomić instalator jeszcze raz.

To opis ogólny, zależnie od przypadku mogą być potrzebne dodatkowe operacje ale generalnie drukarka powinna drukować a skaner skanować.

Instalacja drukarki poprzez wyszukiwanie/dodawanie drukarek w panelu sterowania

Wybieramy: menu start -> panel sterowania -> Urządzenia i drukarki -> dodaj drukarkę

Zainstalowanie sterownika drukarki w menadżer urządzeń.

Wybieramy: menu start -> panel sterowania -> menadżer urządzeń
Drukarka powinna być włączona i podłączona na kablu USB, w tedy w liście trzeba odszukać naszą drukarkę. Na ogół są to 2-3 urządzenia.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

 1. Anna Malinowska pisze:

  Dzień dobry.
  Kupiłam drukarkę Canon Pixma, MR 3051, mam PC z systemem Windows 7 Ultimate, 64 bit
  mam płytkę instalacyjną która nie chce się uruchomić wyświetlając komunikat: „Tego programu nie można używać z bieżącym systemem operacyjnym” (sic)
  Identyczny komunikat wyświetla się, kiedy ściągam sterowniki ze strony Canon pomimo iż wtedy „wykrywa się „system operacyjny, pobieram odpowiedni program ale i on się nie uruchamia.
  Gdzie popełniam błąd? Bardo proszę o podpowiedz.

 2. Anna Malinowska pisze:

  przepraszam, pomyliłam się przy nazwie drukarki, to jest MG 3051.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Firefox | Chrome – tryb bez zapisywania historii

Jeżeli chcemy przeglądać internet bez zapisywania historii w przeglądarce: Mozilla Firefox klikamy shift + ctrl + P - tryb prywatny...

Zamknij