Nowa seria ultrabooków Dell – Latitude 7000

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Sprzęt (Hardware)
Tagi:


W czasie trwania targów IFA 2013 Dell ogłosił uruchomienie nowej linii notebooków, w której jest także załączona nowa seria ultrabooków nazwanych Latitude 7000.
Ultrabooki z tej serii to tak naprawdę jeden model, który jednak może być modernizowany i zmieniany tak, że powstają całkiem nowe wersje konfiguracji tworzące praktycznie nowego ultrabooka.

ultrabook Dell  Latitude 7000
ultrabook Dell  Latitude 7000

Specyfikacja i sprawy techniczne

Ultrabooki Latitude 7000 mają wagę 1,3 kg, 12-calowy ekran i grubość zaledwie 20 mm. Przy tej specyfikacji wydaje się to całkiem zgrabny i poręczny notebook konkurencyjny dla innych producentów. Matryca mogłaby być w tym przypadku jeszcze większa ale ta również nie rozczarowuje.

Po raz pierwszy w notebookach Della zainstalowano system umożliwiający bezprzewodowe połączenie z drugim ekranem. Latitude 7000 posiada bezprzewodowe wi-fi i jest kompatybilny z istniejącymi dokami rodziny Latitude.

Kirk Schell, wiceprezer do spraw handlowych w Dell powiedział:
„Ekscytujące nowe dodatki do linii netbooków Latitude są związane z prośbą naszych użytkowników o zapewnienie takich możliwości w niewygórowanym przedziale cenowym”.

Zapewnił też, że nowa seria ultrabooków wzorowana jest na wielokrotnie nagradzanym XPS i Latitude 6430u.

Kto będzie zadowolony z modelu Latitude 7000 ?

Ultrabooki Latitude 7000 przeznaczone są głównie dla partnerów biznesowych i każdego kto wykorzystuje komputer do zarządzania i zwykłych czynności biurowych lub tym podobnych. Wysoka wydajność nie jest tu wiec wymagana. Latitude 7000 korzysta przy tym z rozszerzeń xPro, które mogą być zaimplementowane do Dell KACE oraz Microsoft System Center.

Automatycznie ultrabook wyposażony jest również w zaawansowaną ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, kompleksowe szyfrowanie oraz zaawansowane uwierzytelnianie uniemożliwiające dostęp do komputera niepowołanym osobom. Sam producent nazywa te cechy „najlepszymi w swojej klasie rozwiązaniami bezpieczeństwa”, nie jest to jednak nic nadzwyczajnego.

Dokładna specyfikacja modelu

Nowe ultrabooki Dell będą wyposażone w system operacyjny Windows 8 Pro. W środku znajdziemy 320GB dysk twardy oraz procesor czwartej generacji Intel® Core™ i3-4010U (1.7GHz). Pamięć komputera będzie wynosiła 4GB.

Sprzedaż internetowa rozpocznie się 17 września, ale już dziś zamówienia można składać na oficjalnej stronie producenta Dell. Przy zamówieniu on-line można dodatkowo wybrać sobie swoje własne opcje dostawy i oprogramowania komputera. Między innymi do wyboru należy instalacja oprogramowania Microsoft Office, gdzie do wyboru mamy między innymi wersje Home and Business 2013 i Professional 2013. Zakupić można z góry również Adobe® Acrobat® XI Standard. Ze sprzętu komputerowego Dell poleca jednocześnie zewnętrzny monitor, osobną klawiaturę, adapter, stacje dokujące dodatkową mysz. Wszystko to ma oczywiście swoją własną cenę, która jednocześnie zwiększa cenę zakupu całego komputera.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Optical Gaming Mouse G100s – nowa mysz dedykowana dla graczy

Najnowsza mysz wiodącej na rynku firmy Logitech przeznaczona jest dla graczy komputerowych. Mysz plasuje się na wysokiej klasy poziomie, dostępna...

Zamknij