Czego obawiają się klienci oddając komputer do naprawy

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Serwis komputerów
Tagi:


Zdarza się, że komputer odmówi posłuszeństwa i konieczne będzie oddanie go do serwisu komputerowego. Oczywiście nie idziesz do pierwszego lepszego punktu naprawy komputerów lecz szukasz polecanego serwisu, przynajmniej sprawdzonego przez znajomych.
Na forach internetowych można wyczytać jak wielu ludzi nie ma zaufania do serwisów komputerowych i woli szukać znajomego, który zna się na rzeczy i komputer im naprawi. Ma to dobre i złe strony. Znajomy naprawi ci komputer taniej, nie wmówi ci nieistniejących usterek. Ale jak to znajomy, nie będzie miał czasu albo wcale nie jest tak dobrym fachowcem. Poza tym zaciągasz dług wdzięczności i jest ci głupio jeśli znajomy nie chce pieniędzy. Dlatego, szczególnie w przypadku dużych usterek, lepiej oddać sprzęt do serwisu.

Ceny naprawy komputera

Klienci najbardziej obawiają się kosztów. Każdy punkt naprawy komputerów na cennik na swojej stronie internetowej i wszystko można sprawdzić. Możesz zapytać serwisanta ile będzie kosztowała naprawa już w momencie oddawania sprzętu. Jednak może okazać się, że w trakcie naprawy jakieś części są bardziej zużyte i wymagają wymiany, wykryto dodatkowe usterki. I tu jest problem bo laikowi można wszystko wmówić. Klienci obawiają się, że nieuczciwy serwis doda nieistniejące usterki aby zawyżyć ostateczny koszt. Żaden klient nie będzie zadowolony gdy przy odbiorze komputera okazuje się, że cena naprawy znacznie wzrosła.
Oddając komputer do naprawy warto od razu ustalić ile kosztuje diagnostyka. Czy musisz płacić za diagnostykę sprzętu, jeśli nie uda się naprawić twojego komputera. Jeśli zamawiasz przyjazd serwisanta do domu, dowiedz się ile to będzie kosztowało.
Dobry serwis powinien zaoferować klientowi najtańsze rozwiązania, pomóc wybrać elementy do wymiany markowe lub nie.
Niektóre serwisy oferują diagnostykę gratis, wstępne ustalenie przyczyn usterki przez telefon i brak stawki godzinowej za czas naprawy.

Termin naprawy komputera

Oddając komputer czy laptop do naprawy najbardziej martwisz się ile czasu zostaniesz bez komputera. Dziś korzystanie z sieci jest tak powszechne, że nie wyobrażasz sobie życia bez sprawdzania maili, programu TV, pogody czy rozkładu jazdy autobusów. Klienci boją się, że serwis będzie trzymał sprzęt w naprawie tygodnie lub nawet dłużej.
Szczególną frustrację klientów serwisu komputerowego wywołują przypadki gdy po paru tygodniach serwis oddaje ci sprzęt nie naprawiony i odsyła cię do innego serwisu lub uznaje że naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna.
Niektóre serwisy oferują naprawę w domu klienta a nawet dojazd gratis. Dla klienta jest to korzystne bo nie musisz się obawiać, że serwis wymieni ci części na gorsze i naprawa trwa krócej.

Utrata danych na komputerze

Oddając komputer do naprawy należy, o ile to możliwe, zrobić kopię zapasową danych. Serwis komputerowy z reguły nie ponosi odpowiedzialności za dane na dyskach. Klienci boją się o to, że w trakcie naprawy lub wymiany części w komputerze dojdzie do skasowania danych. Dobry serwis będzie się starał nie dopuścić do tego, a nawet zgrać tymczasowo twoje dane na inny dysk. Serwisy często reklamują się, że naprawa następuje z zachowaniem danych.
Serwisy komputerowe oferują również odzyskiwanie danych z uszkodzonego komputera.
Aby wybrać dobry serwis dobrze jest przejrzeć strony internetowe. Warto zadzwonić wcześniej do serwisu. Wyczujesz czy obsługa jest życzliwa, czy serwisant wypyta cię o objawy usterki. Dobry serwis powinien podpowiedzieć klientowi jak samemu usunąć usterkę jeśli sprawa jest trywialna jak np. wysunięta wtyczka.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak włączyć tryb awaryjny w Windows 8.1

Tryb awaryjny w Windows 8 i 8.1 można włączyć na 3 sposoby: 1. Gdy Windows się uruchamia : przytrzymujemy Shift...

Zamknij