Optical Gaming Mouse G100s – nowa mysz dedykowana dla graczy

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Akcesoria
Tagi:


Najnowsza mysz wiodącej na rynku firmy Logitech przeznaczona jest dla graczy komputerowych. Mysz plasuje się na wysokiej klasy poziomie, dostępna w cenie już od 40 EUR. Jak w każdej tego typu myszy spodziewać się można wysokiej jakości wykonania, wielu nowych przycisków i komfortowego designu. Logitech nie zaskakuje, ale też nie zawodzi. Optical Gaming Mouse G100s ma tylko 4 przyciski, ale jednocześnie zwiększona została maksymalna szybkość myszy oraz stworzono całkiem zadowalający design świetnie pasujący do każdej ręki.

optical gamming g100s

Wymagania systemowe

Nowa mysz Logitech wymaga do działania Windows 8, Windows 7, Windows Vista lub Windows XP. Standardowo nie wybiega więc to poza inne myszy tego typu. Do połączenia z komputerem używa się w tym przypadku kabla USB 2.0. Nie jest to więc mysz bezprzewodowa, co z jednej strony zapewnić może szybsze działanie a z drugiej ograniczać ruchy gracza.

Specyfikacja

Czas reakcji myszy ograniczony jest do przesyłania 500 raportów przez USB na sekundę. Według samego Logitech’a maksymalna szybkość myszy winna wynieść 4,08 m/s, a maksymalne przyspieszenie wynosić 20G. Obie wartości są wynikiem wielu testów przeprowadzonych przy użyciu drewnianych oklein i „najpopularniejszych” podkładek pod myszy. Jak się więc można spodziewać nie muszą one być do końca dokładne. Trwałość myszy Logitech oceniona została na 20 milionów kliknięć w przypadku prawego i lewego przycisku. Stopka zaś może wykonać aż 250 kilometrów.

Wykonanie i materiały

Design myszy jest typowy dla swego gatunku. Nie wybiega niczym wprzód, nie można zarzucić firmie zbytniej fantazji, z drugiej zaś strony jest on jednak optymalny. Kształt myszy dopasowany jest zarówno do prawej jak i lewej ręki, więc również gracze leworęczni mogą pokusić się o zakup tego urządzenia. Wykonanie myszy jest schludne i miłe dla oka, cała zaś konstrukcja lekka umożliwiając szybkie i dynamiczne ruchy. Producent zapewnia, że aby poprawić komfort grania w obszarze gdzie nadgarstek spotyka się z myszą dodano powłokę hydrofobową, która zapobiegać ma zbytniej potliwości.

Myszy Logitech i podkładki dla graczy

Nie jest to jedyna mysz dla graczy, która wychodzi ze studia Logitech. Nowością na rynku jest również G602 Wireless Gaming Mouse, która w odróżnieniu od opisywanej nie potrzebuje kabla USB aby z niej korzystać. Producent zapewnia, że bateria wytrzymuje aż do 250 godzin grania. Jej cena jest jednak prawie dwa razy większa, kosztuje bowiem aż 350 zł.

Z innych, nieco starszych myszy Logitecha można polecić: G700s Rechargeable Gaming Mouse, G600 MMO Gaming Mouse, G500s Laser Gaming Mouse oraz nieco tańszą G300 Gaming Mouse.

Firma produkuje także specjalnie dedykowane dla graczy podkładki pod myszy. Wśród nich znajdują się: G240 Cloth Gaming Mouse Pad oraz G440 Hard Gaming Mouse Pad. Pierwszą dostać można w cenie już do 21 EUR, a drugą do 33 EUR. Obie charakteryzują się stosunkowo niskim tarciem powierzchniowym i jednolitą teksturą powierzchni. Tarcie jest tak niskie z powodu wykorzystania polimeru jako głównego składnika budulcowego podkładki. Wydajność czujników myszy zwiększona jest dzięki równomiernej, matowej fakturze.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
6 najlepszych myszy komputerowych dla graczy

Każdy zaprawiony gracz komputerowy wie jak liczy się dobra mysz komputerowa. Jeśli jesteś jednym z nich liczysz na dużą szybkość,...

Zamknij