Przyspieszymy twój komputer

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Sprzęt (Hardware)
Tagi:


wymiana dysku i ramNie ważne czy masz stary czy nowy komputer, możesz być nie zadowolony z jego szybkości
W przypadku starych komputerów problemem może być zbyt duża ilość śmieci i zainstalowanych programów lub najczęściej dysk twardy ( 5 lat dysku to jak 80 lat człowieka )
Dysk twardy HDD to układ mechaniczny. Który jako jedyny z czasem zmienia prędkość swojego działania. 4-5 letni dysk działa 4-5 razy wolniej niż nowy. Po średnio 4 latach przestaje działać w ogóle. Dla tego jeżeli masz 4 letni dysk twardy – wymień go.

W przypadku nowych komputerów a szczególnie laptopów problemem może być zbyt duża ilość nie potrzebnych programów i zbyt mała ilość pamięci RAM. Firmy wyprzedzając się w ofercie instalują coraz więcej programów, których przeciętny konsument i tak nie używa. Często w nowym komputerze znajduję się od 10 do 30! niepotrzebnych programów. I na nic się zdają nowoczesne komputerach gdy są tak mocno obciążone. W obu sytuacjach przydaje się odinstalowanie nie potrzebnych programów oraz zainstalowanie programu do usuwania śmieci Ccleaner. Odinstalować programów włączamy poprzez menu start -> panel sterowania -> dodań usuń programy lub programy ( vista i 7 ). Następnie z listy programów możemy usuwać nie potrzebne, nie znane programy. Jeżeli nie chcąc usuniemy jakiś program do muzyki, internetu, itp zawsze możemy cofnąć swoje działania za pomocą przywracania systemu


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Logowanie się poprzez SSH bez hasła ale za pomocą klucza

Jedna komenda i klucz publiczny SSH ląduje w odpowiednim miejscu (~/.ssh/) na serwerze zdalnym.

Zamknij