Przyspieszymy twój komputer

Autor:
Doktor Problem
Opublikowany:
Kategorie:
Sprzęt (Hardware)
Tagi:


wymiana dysku i ramNie ważne czy masz stary czy nowy komputer, możesz być nie zadowolony z jego szybkości
W przypadku starych komputerów problemem może być zbyt duża ilość śmieci i zainstalowanych programów lub najczęściej dysk twardy ( 5 lat dysku to jak 80 lat człowieka )
Dysk twardy HDD to układ mechaniczny. Który jako jedyny z czasem zmienia prędkość swojego działania. 4-5 letni dysk działa 4-5 razy wolniej niż nowy. Po średnio 4 latach przestaje działać w ogóle. Dla tego jeżeli masz 4 letni dysk twardy – wymień go.

W przypadku nowych komputerów a szczególnie laptopów problemem może być zbyt duża ilość nie potrzebnych programów i zbyt mała ilość pamięci RAM. Firmy wyprzedzając się w ofercie instalują coraz więcej programów, których przeciętny konsument i tak nie używa. Często w nowym komputerze znajduję się od 10 do 30! niepotrzebnych programów. I na nic się zdają nowoczesne komputerach gdy są tak mocno obciążone. W obu sytuacjach przydaje się odinstalowanie nie potrzebnych programów oraz zainstalowanie programu do usuwania śmieci Ccleaner. Odinstalować programów włączamy poprzez menu start -> panel sterowania -> dodań usuń programy lub programy ( vista i 7 ). Następnie z listy programów możemy usuwać nie potrzebne, nie znane programy. Jeżeli nie chcąc usuniemy jakiś program do muzyki, internetu, itp zawsze możemy cofnąć swoje działania za pomocą przywracania systemu


Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nazwa *
Email *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Logowanie się poprzez SSH bez hasła ale za pomocą klucza

Jedna komenda i klucz publiczny SSH ląduje w odpowiednim miejscu (~/.ssh/) na serwerze zdalnym.

Zamknij