Planujemy podróż do Japonii

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Azia
Tagi:

Wycieczka do Japonii to marzenie wielu osób. Pasjonaci kultury, tradycji i samego kraju Kwitnącej Wiśni, oddaliby dosłownie wszystko, żeby spędzić tam przynajmniej kilka dnia. Chociaż pobyt krótszy niż tydzień pozostawia niedosyt, warto pojechać tam nawet na kilka godzin.

Wycieczka, czy samodzielny wyjazd to zawsze kwestia, która wymaga sporej uwagi. Nieważne więc, czy zdecydujemy się na wyjazd z biurem podróżny, czy samotną wycieczkę po Kraju Kwitnącej Wiśni, warto przyjrzeć się, jak zorganizować podróż i jakich formalności należy dokonać.

Już od kilku lat Polacy nie mają obowiązku wyrabiania wizy do Japonii, pod warunkiem, że nie planujemy pobytu dłuższego niż 90 i nie jest to wyjazd inny, niż turystyczny lub służbowy. Osoby, które wybierają się na studia lub do pracy, muszą wyrobić sobie wizę. W tym przypadku należy również pamiętać, że japoński urząd konsularny wymaga zakupienia biletu powrotnego lub poświadczenia, że dana osoba ma środki na zakupienie takiego biletu. Warto też pamiętać, że urzędnicy imigracyjni w Japonii mogą żądać od podróżnego udokumentowania środków finansowych, jakie dana osoba wwozi do kraju. Jeśli urzędnik uzna, że dane środki nie będą wystarczające na pokrycie kosztów utrzymania podczas pobytu, może uznać, że wizyta w Japonii jest związana z nielegalnym podjęciem pracy ( o ile wcześniej taka deklaracja nie została złożona).

Jeśli kwestia z wizą jest już jasna, to przychodzi pora na zakupienie biletu. Tutaj niestety musimy pogodzić się z tym, że bezpośrednich połączeń z Polski nie ma, a więc zawsze czeka nas podróż z przesiadkami. Sposobów dotarcia do Japonii jest całkiem sporo. Można lecieć przez Dubaj, Moskwę, Paryż, Amsterdam, Zurych, Monachium i inne miasta europejskie. Jeśli szukamy oszczędności, to możemy wybrać lot tanimi liniami lotniczymi z kilkoma przesiadkami, ale trwająca dwadzieścia kilka godzin podróż nie jest niczym przyjemnym. Zwykle ceny biletu w obie strony wahają się w graniach 3 tysięcy złotych. Jednak od czasu do czasu organizowane są różne promocje. Trzeba jednak wykazać się odrobiną cierpliwości, a także refleksu. Takie promocyjne bilety znikają naprawdę szybko, ale to nic dziwnego, bo przelot w obie strony za 1000, czy 1500 złotych jest niewątpliwą okazją, z której aż żal nie skorzystać.

Planując podróż do Japonii warto zapoznać się również z tamtejszymi realiami i prawem. Wszystkie kraje mają jasne prawo zakazujące wwożenia pewnych rzeczy. Oprócz narkotyków i broni są to również owoce, warzywa, kwiaty, żywność pochodzenia zwierzęcego, a także książki i rysunki o treści pornograficznej. Nie zapominajmy również o różnicach w życiu codziennym, pogodzie i innych kwestiach. Jeśli wybieramy się do Japonii na przełomie lipca i sierpnia, należy przygotować się nie tylko na upały, ale również bardzo wilgotne powietrze, do czego bardzo trudno jest przywyknąć. W Japonii ograniczone jest również korzystanie z kart kredytowych. Zwykle akceptowane są te najpopularniejsze Visa i MasterCard. Inne jest również napięcie prądu.


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zwiedzamy Japonię – co warto zobaczyć

Podróż do Japonii to marzenie wielu osób. Kraj ten jest niezwykle interesujący i zagadkowy, a ponadto znajdziemy tam tysiące miejsc,...

Zamknij