Kopiowanie pliki apple Mac na inny systemem (Linux)

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
LinuxMac OSUbuntu
Tagi:


Jeżeli dojdzie do sytuacji w której mamy tylko dysk z Mac’a Apple którego system plików nie pozwala na łatwe skopiowanie plików np. pod Windowsem, będziemy potrzebowali Linuxa. Ja użyłem wersji Ubuntu 14, wystarczy wersja live której nie trzeba instalować. Po zbotowaniu systemu Linux, wybieramy wypróbuj Ubuntu. Dysk Apple był z systemem Mac Os 10.5.x.

Podłączenie dysku Apple do komputera z Linuxem

Kwestia podłączenia dysku do komputera z Linuxem jest dowolna, ja podłączyłem dysk za pomocą przejściówki USB ponieważ podczas podłączania dysku przez SATA BIOS/płyta główna przestawała widzieć oba dyski.

Gdy już mamy odpalony Linux, który wykrył dysk z Mac OS, kolejnym problemem jest dostanie się do katalogu Users w którym są zdjęcia, pulpit, dokumenty. Na szczęście rozwiązanie jest dość proste trzeba kliknąć prawym klawiszem aby otworzyło się menu kontekstowe i wybrać opcje otwórz jako administrator.

Kopiowanie plików z Apple na inny komputer

Następnym problemem może być skopiowanie tych plików gdy próbujemy typowej metody skopiuj, wklej. Znowu pojawia się zabezpieczenie praw dostępu. Kolejne proste rozwiązanie -> na katalog z dokumentami klikamy prawym klawiszem myszki i wybieramy skopiuj do a następnie miejsce docelowe.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zielona herbata i nie tylko – dziwne smaki Japończyków

Lody, ciastka, czy batony o smaku zielonej herbaty nie dziwią już nikogo. Gama produktów o tym smaku w Japonii jest...

Zamknij