Problem z Mozilla Firefox reklamy wirusy adware

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
LinuxWindows
Tagi:


przeglądarka mozilla firefox Do przeglądarki Mozilla Firefox jak i do innych przeglądarek internetowych potrafi przykleić się dużo złego oprogramowania. Adware, toolbars, reklamy, dodatowe banery generowane przez nas zainfekowany komputer itp. Zawiezienie komputera do informatyka często jest rozwiązaniem na kilka tygodni. Problemy wracają. Więc warto samemu poznać metody na pozbywanie się frustrujących problemów.

Dla tego pokaże wam prosty sposób jak oczyścić przeglądarkę z całego brudu.
Możliwości jest wiele, o to kilka najskuteczniejszych:

1. Usuwanie i instalowanie dodatków
2. Resetowanie ustawień przeglądarki Firefox
3. Usuwanie ustawień użytkownika przeglądarki Firefox
4. Przeinstalowanie (usunięcie, zainstalowanie) przeglądarki Mozilla Firefox

Usuwanie dodatków

Problemy najczęściej zaczynają się od niepotrzebnych dodatków (pluginów) a szczególnie braku dodatku AdBlock Plus (link 2) który blokuje reklamy. Twórcy złego oprogramowania często wykorzystują reklamy do przenoszenia swojego oprogramowania na nasze komputery.

Jednak i tak możemy zainstalować nie świadomie jakieś złe dodatki. Aby je odinstalować musimy wejść w opcję dodatki wybierając na klawiaturze ctrl + shift + A lub
lub wybierając opcje menu -> ikonę po prawej stronie na Mozilla Firefox
mozilla_ustawienia

Następnie dodatki -> zakładka rozszerzenia -> a następnie usuwamy lub wyłączamy wszystko oprócz Adblock Plus i ewentualnie naszych preferowanych dodatków.

Jeżeli naszą Mozillę i nas nadal nękają wyskakujące okna przechodzimy do etapu :

Resetowanie ustawień przeglądarki Mozilla

Wchodzimy na stronę about:support
Lub analogicznie wybieramy klawisz menu -> ikonę znaku zapytania (pomoc) -> Informacje dla pomocy technicznej -> zresetuj program Firefox -> potwierdź

Reset ten zostawi nasze zakładki więc nie musimy się o nie martwić. Dodatkowo Firefox podczas procedury resetowania przeglądarki tworzy kopię folderu ustawień na pulpicie. Jeżeli nic ważnego nam po resecie nie zniknęło możemy skasować ten katalog.

Kopiowanie zakładek Mozilla Firefox

Shift + Ctrl + B – > Importowanie i kopie zapasowe -> Utwórz kopie zapasową, następnie wybieramy miejsce zapisu np pulpit.

Usuwanie ustawień użytkownika przeglądarki Firefox

Najważniejsze to pamiętać hasła i loginy do stron WWW. Oraz zrobić kopię zakładek.
1. Ctrl + R
2. wpisujemy firefox -p
3. Usuwamy obecny profil wybierając usuń pliki
4. Tworzymy nowy
5. Instalujemy Adblock Plus i importujemy zakładki

Przeinstalowanie przeglądarki Mozilla Firefox

Typowa metoda na problem z programem – usuń a później zainstaluj sprawdza się wyśmienicie również w przypadku zaśmieconej przeglądarki Firefox (i innych.)

1. Najpierw kopia zakładek i zapamiętanie loginów i haseł do stron WWW itp.
2. Pobieramy instalkę z tej strony
3. Odinstalowujemy Mozillę : menu start -> panel sterowania -> programy i funkcje -> odinstalowujemy Mozille Firefox (prawym klawiszem i odinstaluj)
4. Ważne aby usunąć ustawienia użytkownika. W niektórych wersjach deinstalatora Firefoxa nie ma opcji usunięcia katalogu użytkownika więc trzeba zrobić to samemu. Za pomocą usunięcia profilu z wcześniejszego podpunktu lub kasując katalog Mozilla w katalogu C:\\Users\\nazwa_użytkownika_windows\\AppData\\Roaming

Po usunięciu programu instalujemy go ponownie z instalatora pobranego w punkcie 2. I cieszymy się z najlepszej na świecie przeglądarki czystej i wolnej od wszelkich zarazków.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

  1. Scytka 7777777 pisze:

    starsza Mozilla była świetna, teraz po pobraniu nowej coś żre moje Gigabajty!! Usuwam trojany i inne śmieci…ale gigabajty znikają! Cholera, ulepszają!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Chiny – od Cesarstwa do Republiki Ludowej

Według legend i tradycji chińskiej początki państwowości na terenie współczesnych Chin sięgają nawet 3 tysiąclecia p.n.e., niemniej jednak nie można...

Zamknij