Problem z mikrofonem Windows 7/Vista

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Windows
Tagi:

Na początku podkreślę że działanie mikrofonu w komputerze zależne jest od karty dźwiękowej. Więc jeżeli chcemy rozwiązać problem z mikrofonem to na ogół chcemy rozwiązać problem z kartą muzyczną/dźwiękowa.

Aby rozwiązać problem z mikrofonem najpierw musimy sprawdzić proste możliwości:

  1. Czy mikrofon jest dobrze podłączony. Na ogół musi być podłączony do różowego wejścia, jeżeli to laptop trzeba się sugerować znaczkiem mikrofonu obok wejścia
  2. Jeżeli mikrofon ma regulację głośności trzeba ustawić ją na wszelki wypadek na maksymalny poziom
  3. No i zwiększamy głośność klikając na ikonkę głośnika z zasobniku ( na dole po prawej) oraz w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania
  4. jeżeli lapotop ma wbudowany mikrofon a nie działa możemy podłączyć mikrofon zewnętrzny na przetestowanie sytuacji

Mikrofon był już zainstalowany, odważanie i nagrywanie dźwięku działało aż do dzisiaj

Jeżeli to nie pomaga możemy spróbować użyć przywracania systemu
Wybieramy menu start -> Wszystkie programy -> akcesoria -> narzędzia systemowe -> przywracanie systemu
Po kliknięciu dalej pokaże nam się kalendarz (w Windows XP) lub lista z datami ( Windows 7) wybieramy dzień w którym nagrywanie dźwięku działało. Po zatwierdzeniu komputer powinien uruchomić się ponownie.

Odtwarzanie dźwięku działa, ale nagrywanie nie

Może to znaczyć ze program do dźwięku (sterownik) jest zainstalowany prawidłowo ale coś przestawiliśmy w ustawieniach dźwięku. Każde urządzenie dźwiękowe, posiada jakiś panel pozwalający zmieniać głośność nagrywania dźwięku oraz domyślne urządzenie do nagrywania dźwięku.
Najpierw musimy sprawdzić czy w systemowych ustawieniach dźwięku urządzenie odpowiedzialne za nagrywanie jest wybrane odpowiednio.
wybieramy menu start -> panel sterowania -> dźwięk i urządzenia audio -> zakładka audio
Z listy narzędzia nagrywania musimy wybrać odpowiednie urządzenie i ustawić jako domyślne. Za każdym razem gdy coś zmienimy i chcemy sprawdzić możemy włączyć systemowy rejestrator dźwięku.
uruchamiamy menu uruchom ( klawisz Windows + R ) i wpisujemy sndrec32

Brak urządzenia dźwięku

Jeżeli dopiero co zainstalowaliśmy system lub nie chcąc uschnęliśmy program ( sterownik ) do dźwięku. Zawsze możemy go zainstalować ponownie.
Najpierw musimy wiedzieć jaki model musimy znaleźć. Jeżeli jest to komputer produkowany seryjnie (IBM, Acer, itp) wystarczy wpisać w Googlach markę naszego modelu + sterowniki lub drivers. Klikamy na ogół na pierwszy link. Google przeniesie nas od razu do podstrony z sterownikami, jeżeli nie to musimy wyszukać sekcję sterowniki, drivers, wsparcie ,Support itp.
Następnie w formularzu wyszkowianina naszego modelu wybieramy, lub wpisujemy nasz model. Ściągamy sterownik Audio Generalnie 80% układów dźwiękowych jest produkcji Realtek.
I instalujemy. Jeżeli niema żadnych konfliktów w systemie po restarcie komputera, powinien pojawić się dźwięk.
Jeżeli nie znamy modelu naszej karty dźwiękowej lub płyty głównej zawsze możemy ściągnąć wszystkie sterowniki audio.
Sterowniki audio i inne:
http://driverpacks.net/driverpacks/windows
Jeżeli mamy windowsa Vista lub 7 wystarczy że sterowniki rozpakujemy do jakiegoś katalogu. Jeżeli xp sterowniki musimy wypalić na CD/DVD.
A następnie wybierając po kolei
menu start – > panel sterowania -> system -> sprzęt -> menadżer urządzeń -> i urządzenie audio (które jeżeli nie jest odpowiednio zainstalowane ma żółty znaczek) – klikamy prawym klawiszem myszki i wybieramy -> aktualizuj sterownik -> gdy system zapyta się nas czy ma automatycznie wyszukać sterownik wybieramy nie -> wybieramy sami określoną lokalizację wybierając miejsce lub CD/DVD gdzie mamy sterowniki.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zmienic rozmiar zdjęcia

Aby zmienić rozmiar zdjęcia potrzebny nam będzie program Image Resizer. Jest to mały i prosty program który ma bardzo dobry...

Zamknij