Jak połączyć Twittera z blogiem firmowym

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Informatyka
Tagi:


social twiterSerwis społecznościowy Twitter nie jest jeszcze tak popularny w Polsce jak na zachodzie. Niemniej jednak warto z niego korzystać aby twoja strona firmowa była lepiej widoczna w sieci. Twitter służy do dzielenia się bardzo krótkimi wiadomościami i możesz dzięki niemu powiadamiać klientów o nowościach na twojej stronie www, twoich nowych produktach, aktualnych promocjach. Twitter wydaje się serwisem niedocenianym. Jednak skupia on ponad 600 milionów zarejestrowanych użytkowników. Ok. 43% użytkowników twittuje korzystając z telefonów komórkowych, co pozwala na kontakt w czasie niewykorzystywanym np. w poczekalni, na spacerze w parku, korzystania z komunikacji miejskiej itd. Z kolei 40% użytkowników nie twittuje ale ogląda profile innych i też stanowią potencjalnych klientów twojej firmy.
Dla firmy profil na Twitterze może być szczególnie użyteczny jako support, na którym odpowiadasz na pytania klientów i udzielasz im porad jak korzystać z twoich usług lub produktów.

Pierwszą rzeczą, którą warto zrobić jest umieszczenie na stronie www lub blogu, linku do twojego profilu na Twitterze. Obecnie najpopularniejszą platformą do tworzenia blogów i stron firmowych jest wordpress. Aby umieścić link do profilu możesz stworzyć widget tekstowy, w którym umieścisz link. Lepszy sposób to umieszczenie linku w menu na pasku górnym. Zrobisz to wybierając zakładkę Wygląd, następnie Menu i wybierając Odnośniki. Pamiętaj aby zapisać menu po dokonaniu zmian. Dopiero wtedy zakładka pojawi się na pasku menu.
Lepszym sposobem jest skorzystanie z wtyczki na przykład Social Media Widget, która umożliwia wstawienie ikonek z linkami do wielu popularnych mediów społecznościowych. Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki, przejdź do zakładki Wygląd i Widgety, a następnie przeciągnij widget Social Media Widget na wybrane pole widgetów. Rozwiń zawartość widgeta i wpisz w odpowiednie pola linki do twoich profili w mediach społecznościowych. Omawiamy to Twitter, ale wtyczka umożliwia wstawienie ikonek z linkami do prawie kilkudziesięciu serwisów społecznościowych.

Odwiedzający twojego bloga będą mogli wysłać artykuł, który im się podoba, na Twitter dzięki umieszczeniu pod każdym artykułem ikonki Twittera. Możesz to zrobić dzięki wtyczce Tweet This albo korzystając z wtyczek, które dodadzą możliwość polubienia artykuły na różnych serwisach społecznościowych jak Facebook, Google+ lub Pinterest. Przykładem takiej wtyczki jest Social Media Feather.

Jeśli aktywnie twitujesz, warto aby twoje ostatnie tweety pojawiły się też na twojej stronie www. Możesz wstawić na blogu widget, który wyświetli twoje ostatnie tweety. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z wtyczki Latest Tweets Widget. Jest to popularna wtyczka pobierana ponad 50 tysięcy razy. Wtyczek do wordpressa jest tak wiele, że często nie wiesz którą wybrać. Warto w tym przypadku kierować się zdaniem innych i sprawdzić ile razy wtyczka była pobierana, ile ma dobrych opinii i kiedy ostatnio była aktualizowana.
Po zainstalowaniu wtyczki przejdź do zakładki Ustawienia i zakładki Twitter API. Tu musisz wpisać 4 klucze, które umożliwią połączenie twojego profilu na Twitterze z blogiem. Twoje klucze uzyskasz pod adresem https://dev.twitter.com/apps, gdzie musisz utworzyć aplikację i utworzyć klucze. Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Po wpisaniu odpowiednich kluczy i sprawdzeniu połączenia z Twitterem, przejdź do zakładki Widgety i przeciągnij na pasek boczny widget o nazwie Latest Tweets. W ustawieniach widgeta możesz wybrać ile tweetów ma się pojawić. Widget wyświetli listę twoich ostatnich tweetów.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zwroty towaru w sklepie internetowym

Prowadząc sklep internetowy musisz liczyć się z tym, że część klientów będzie chciała zwrócić zakupiony towar. Klienci nie odbierają paczki...

Zamknij