Jak uruchomić przywracanie systemu w Windows7

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Windows 7
Tagi:


Zdarzają się przypadki, gdy w Windowsie wystąpi problem (z naszej winy lub nie). W takim przypadku możemy użyć funkcji przywracania systemu Windows, czyli cofnąć się do stanu, kiedy wszystko działało poprawnie. Nie musimy martwić się o nasze pliki, zdjęcia, dokumenty czy wiadomości mailowe zgromadzone na dysku. Przywracanie systemu nie naruszy tych plików, gdyż zostaną przywrócone tylko ustawienia systemowe.

Aby otworzyć przywracanie sytemu? podam dwa sposoby.
1. klikamy klawisz Windowsa + R a następnie wpisujemy rstrui i enter lub,
2. Otwórz menu Start, następnie „Wszystkie programy”. Rozwiń menu „Akcesoria” i wybierz „Narzędzia Systemowe”. Wśród tych narzędzi znajdziesz „Przywracanie systemu”.
przywracanie systemu
Po uruchomieniu, narzędzie przywracania, poprosi nas o wybranie odpowiedniego punktu przywracania systemu. Wyświetla nam się lista ostatnich punktów. Możemy również zaznaczyć pole „Pokaż więcej punktów przywracania” aby mieć większy wybór. Punkty te są tworzone automatycznie przez system w pewnych odstępach czasu oraz w momentach aktualizacji systemu Windows. Zapamiętany zostaje stan systemu w danym momencie. Dzięki temu możesz przywrócić system na przykład do stanu kilka dni wcześniej, gdy niepotrzebne zmiany nie zostały jeszcze dokonane.

przywracanie2
Zaznacz wybrany punkt przywracania i kliknij „Dalej”. W kolejnym okienku system poprosi cię o potwierdzenie wybranego punktu czasowego oraz o zamknięcie otwartych programów, gdyż musi nastąpić ponowne uruchomienie komputera. Kliknij „Zakończ” aby dokonać przywrócenia systemu.
Jest to właściwie wszystko co należy zrobić, szczególnie jeśli okaże się, że wszystko działa poprawnie. Warto jednak pamiętać o kilku istotnych sprawach.

Punkty przywracania systemu

Ważne jest aby wybrać właściwy punkt gdyż funkcja przywracania systemu odinstaluje wszystkie programy i sterowniki, które zostały zainstalowane po wybranym przez nas punkcie czasowym. Jeśli często instalujesz i odinstalowujesz programy lub sterowniki, możesz już nie pamiętać co kiedy było robione i trudno będzie wybrać taki punk aby nie usunąć przydatnych programów. Najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie własnego punktu przywracania przed dokonaniem jakichkolwiek zmian lub instalacji.
W celu utworzenia punktu przywracania otwórz menadżera plików (lub z menu Start wybierz Komputer), następnie zaznacz „Komputer” i wyświetl okienko „Właściwości”. Na pasku po lewej stronie kliknij pozycję „Ochrona systemu”. W okienku „Właściwości systemu” znajdziesz narzędzie do tworzenia punktów przywracania. Kliknij „Utwórz”. System poprosi cię o podanie nazwy punktu. Kliknij „Utwórz” aby został utworzony punkt w tym momencie czasu.
przywracanie systemu
Punkty przywracania są trzymane do czasu wyczerpania się przeznaczonego na nie miejsca na dysku. Stare punkty są usuwane w miarę powstawania nowych. Nie ma to jednak znaczenia, gdyż z reguły przywracamy do ostatniego lub przedostatniego punktu.

Czy przywracanie systemu pozwoli odzyskać utracony plik?

Niestety, nie. Przywracanie systemu nie dokonuje żadnych zmian w plikach osobistych, dlatego nie może służyć do tworzenia kopii zapasowych.
Jak cofnąć Przywracanie systemu
Może się zdarzyć, że przywrócenie systemu nie przyniosło oczekiwanej poprawy lub okazało się, że utraciliśmy potrzebny program. Można, w takim przypadku, cofnąć powstałe zmiany. Otwórz ponownie funkcję przywracania systemu i kliknij „Cofnij przywracanie systemu”. Po wybraniu opcji kliknij „Zakończ” aby zmiany zostały cofnięte.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie elementy powinna zawierać strona firmy na wordpress

System WordPress doskonale nadaje się do utworzenia strony firmowej. Może to być prosta strona informacyjna, tak zwana strona wizytówka, sklep...

Zamknij