Zawieszony Windows 8 w Hp Pavilion serii l15

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Windows 8
Tagi:


menu start windows 8Jeżeli po wpisaniu hasła w Windows 8 zamiast menu start Windows mamy czarny ekran możemy spróbować kilku rzeczy.


Od razu po uruchomieniu komputera klikamy klawisz F11, co spowoduje uruchomienie instalowanie fabrycznego systemu jeszcze raz.
Trzeba tylko uważnie czytać opisy i podążać za wskazówkami.
Jeżeli boimy się o jakieś dokumenty lub programy możemy na wszelki wypadek możemy skorzystać przywracania systemu Windowsa.

Uruchomić przywracanie systemu

Klikamy ctrl + alt + del a następnie menadżer zadań.

Klikamy na więcej szczegółów -> plik -> Uruchom nowe zadanie -> wpisujemy rstrui -> dalej (bez stresu) -> pokaż więcej punktów przywracania -> wybieramy datę kiedy wszystko jeszcze było ok -> dalej i zakończ

Komputer uruchomi się ponownie i system powinien się normalnie uruchamiać. Jeżeli obie wcześniejsze porady nie pomogły to zawsze zostaje nam przeinstalowanie systemu z płyty CD.
menadzer procesowuruchom_nowe_zadanierstrui run

przywracanie_systemu

przywracanie systemu krok 2

przywracanie_systemu3

Instalacja Windowsa 8 w wersji OEM na komputery HP

Pobieramy jakiś torrent z Windowsem 8 w wersji OEM = wersja ta sama wykryje klucz (cd-key) Windowsa zapisany w BIOS, zaktywuje się po podłączeniu internetu i będzie w pełni legalnym systemem.

Laptopy HP z serii L15 na ogół nie mają napędu DVD. Więc musimy nagrać ten system na USB lub podłączyć przenośnie DVD na USB.

W BIOS wyłączamy Secure Boot oraz ustawiamy Legacy Support na enabled. Obie opcje są w System Configuration -> Boot Options. Ustawiamy USB CD/DVD ROM Drive na samą górę i zapisujemy.

Po ponownym uruchomieniu jeżeli nie będzie nam uruchamiać się instalator możemy kliknąć F9. Przy instalacji mamy 2 opcję : instalacja Windowsa z pozostawieniem plików lub gdy nie mamy nic do stracenia możemy wybrać dokładniejsze przeinstalowanie bez zachowania dokumentów użytkownika.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Instalacja drukarki sieciowej w Windows 8.1 | TCP/IP WSD

Ten artykuł jest dla osób które próbowały zainstalować drukarkę sieciową za pomocą podstawowych sposobów ale się nie udało:

Zamknij