Jak wstawić reklamę lub formularz autorespondera na stronę w wordpress

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Web
Tagi:


jak wstawic mediaFirmy często wstawiają na swoich stronach banery reklamowe informujące klientów o nowych produktach czy promocjach lub korzystają z autorespondera, który rozsyła informacje do klientów.
Na stronie firmowej na WordPress można bardzo wstawić takie elementy samemu bez potrzebny zatrudniania informatyka.

Jeśli posiadasz baner wykonany przez grafika, jest on w postaci obrazka. Pierwszą czynnością będzie zaplanowanie gdzie ten baner będzie umieszczony. Ma to szczególne znaczenie wtedy gdy baner jest duży i musi się po prostu zmieścić na stronie. Na stronie firmowej na WordPress taki baner lub grafikę reklamową można umieścić na stronie statycznej, na wpisie blogowym, lub w polu widgetu.

Najpierw umieść swój baner lub grafikę w mediach strony na WordPress. Zaloguj się do panelu strony i w menu „Media” kliknij „Dodaj nowe”. Następnie pobierz obrazek ze swojego komputera i wyślij do biblioteki mediów.
dane adresowe

Jeśli chcesz wstawić baner na stronie statycznej, po prostu wejdź do edycji strony i kliknij „Dodaj medium”, a następnie pobierz obrazek z komputera. Z reguły baner stanowi link do strony, na której podane są szczegółowe informacje. Dlatego baner musi być podlinkowany. W prawym dolnym rogu narzędzia do wstawiania mediów znajdziesz „Odnośnik do”. Rozwiń pole wyboru i wybierz „Własny adres URL”, a następnie w polu poniżej wpisz adres odnośnika.
Możesz również dodać odnośnik później. W tym celu kliknij na obrazek w polu edycji strony, aby go zaznaczyć. Następnie z przybornika wybierz ikonkę agrafki. Po kliknięciu w nią pojawi się okienko, w którym można wpisać odnośnik.

Motyw WordPress, który jest zainstalowany na Twojej stronie, jest tak zaprojektowany, że przewiduje miejsca, tak zwane panele, gdzie umieszcza się dodatkowe informacje, banery, formularze itp.
Najczęściej są to kolumny boczne i stopka. Niektóre motywy mają również dodatkowe panele u góry strony, pod lub nad nagłówkiem.

Aby jakaś informacja lub grafika pojawiła się w tych miejscach, musisz umieścić w nim tak zwany widget. Robisz to s panelu administracyjnym strony na WordPress. WordPress oferuje szereg standardowych widgetów, które maja różne funkcje, ale w celu wstawienia grafiki należy posługiwać się widgetem „Tekst”.

kod widget
W panelu administracyjnym strony wybierz menu „Wygląd” i kliknij zakładkę „Widgety”. Następnie znajdź widget „Tekst” i przeciągnij go myszą na wybrany panel, na przykład na kolumnę boczną. Rozwiń widget i w jego treści możesz wkleić adres obrazka. W treści widgetu nie możną po prostu wstawic banera lecz musi być wklejony kod html. Przyda się tu przynajmniej orientacja jak wygląda kod html. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem będzie wklejenie obrazka na stronę i dodanie do niej linku. Następnie należy przełączyć edytor na tekstowy i tam poszukać kodu obrazka i linku. Zaznacz go i wytnij (kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wytnij”). Następnie wklej ten kod w polu tekstowym widgeta.

Bardzo podobne czynności wykonasz jeśli chcesz wstawić na stronę kod autorespondera. Jeśli stosujesz autoresponder musisz wstawić na stronę formularz, przy pomocy którego ludzie będą zapisywali się na biuletyn. Aby go uzyskać zaloguj się do panelu autorespondera i poszukaj opcji formularza do wklejenia na stronę. Każdy autoresponder oferuje taką możliwość i jeśli nie wiesz gdzie tego szukać przeczytaj artykuły pomocy. Skopiuj kod formularza i wklej go w polu widgetu „Tekst”.

Kod formularza można również wkleić na podstronie lub w treści wpisu. Trzeba to jednak zrobić w edytorze tekstowym. W tym celu wybierz zakładkę edytora tekstowego i w odpowiednim miejscu wklej kod formularza.

Zdjęcia i tekst alternatywny
Jak widać wklejenie obrazka lub kodu formularza jest dość proste. Przyda się jednak podstawowa orientacja jak wygląda kod html aby móc go łatwo skopiować i wkleić w wybranym miejscu.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy łatwo samemu edytować stronę firmową na wordpress

Często się zdarza, że właściciele firm zlecają wykonanie strony firmowej agencji interaktywnej. Następnie powierzają tej firmie wykonywanie wszelkich zmian na...

Zamknij