Wycieczka do Chin – co warto zobaczyć?

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
Chiny
Tagi:


czlowiek-chinyOlbrzymi kraj, jakim są Chiny ma wiele do zaoferowania, zwłaszcza, jeśli chodzi o turystykę. Ze względu na politykę rządu chińskiego i nieprzykładanie dużej uwagi na rozwój turystyki, jak również fakt, że w latach 60 i 70 przypływ turystów z zagranicy był bardzo ograniczony, a sami Chińczycy też niebyli zainteresowani zwiedzaniem lub po prostu nie było ich na to stać, kondycja Chin w kwestii turystyki nie jest zbyt dobra. Kraj ten z całą pewnością nie może pochwalić się kurortami i piaszczystymi plażami, gdzie można udać się na wakacje All inclusive, to raczej miejsce dla osób, które lubią zwiedzać piękne zabytki i imponujące rezerwaty. Gama miejsc do zwiedzenia w Chinach jest niezwykle bogata. Znajdziemy tutaj piękne góry, rzeki, morze, miasta, wioski i jeziora.

Wycieczka do Chin to dość duży wydatek. Można wybrać się razem z biurem podróży, albo zdecydować na samodzielną podróż, która umożliwi nam zwiedzenie większej ilości miejsc. Będąc w Chinach warto zobaczyć:
– Oczywiście Wielki Mur Chiński – niezwykle imponująca budowla ciągnie się przez niemalże 3 tysiące kilometrów, a jej pierwsze fragmenty powstały już w III w p.n.e..
– Huang Shan w dosłownym tłumaczeniu Żółta Góra to pasmo górskie w prowincji Anhui. Jest to niezwykle popularny kierunek dla turystów.
– Podczas wycieczki do Chin nie można pominąć wielkich metropolii jak Hong Kong, Szanghaj, czy Pekin. Wielkie miasta przepełnione ludźmi robią ogromne wrażenie, zwłaszcza nocą, gdy miasto oświetla blask tysiąca neonów. W Pekinie można udać się na Plac Tiananmen, gdzie odbyły się liczne protesty, a ponadto w tym wielkim mieście znajdziemy wiele świątyń oraz wspaniały Pałac Cesarski.
– Jangcy to najdłuższa rzeka w Azji i trzecia, co do wielkości rzeka świata, dlatego też nie można pominąć wycieczki statkiem po tej fascynującej rzece. Ze statku można podziwiać dziką przyrodę, piękne skały oraz małe chińskie wioski.
– Tarasy ryżowe w Longsheng lub inaczej Tarasy Ryżowe Grzbietu Smoka – przepiękne miejsce na obszarze 60 km2, które powstały już 500 lat temu i tworzą wspaniały, zapierający dech w piersiach widok, którego nie można przegapić.
– Zakazane miasto to kompleks pałacowy usytuowany w Pekinie, który powstał w XV wieku. Przez lata urzędowali tam kolejni cesarze. W 1987 roku obiekt ten wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO;
– Osoby lubiące zwierzęta, a zwłaszcza pandy, powinny udać się do Chengdu, gdzie znajduje się Chińska Baza Badawczo-Hodowlana Pandy Wielkiej;
– W 1974 roku znaleziono pierwsze fragmenty niezwykle imponującego zabytku, jakim jest Terakotowa Armia. 7500 figur żołnierzy o naturalnej wielkości wykonanych z terakoty, przed wiekami umieszczono w grobowcu pierwszego cesarza Qin Shi. Te imponujące rzeźby przez tysiące lat uwięzione były pod ziemią, aby po latach zostały odkryte i udostępnione do zwiedzania.
– W Tybetańskim Regionie Autonomicznym szerzej znanym po prostu, jako Tybet, a dokładnie w stolicy tego regionu Lhasie znajduje się Pałac Potala, który do 1959 roku służył za rezydencję Dalajlamy XIV. Ten imponujący budynek to miejsce, które warto zobaczyć.
– Ponadto Chiny to kraj wielu mniejszych miasteczek z niezwykłą architekturą, jak na przykład Lijiang w prefekturze Junnan. Dzięki labiryntowi wąskich uliczek wyłożonych kostką brukową, pięknej zabudowie i kanałom, niektóre dzielnice tego starego miasta zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO i z całą pewnością nie można ich przegapić będąc w Chinach.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
|

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
O tym, dlaczego warto uczyć się języka chińskiego.

Chiny zamieszkuje ponad miliard ludzi, a językiem urzędowym jest mandaryński, który w praktyce powinien znać każdy mieszkaniec tego kraju. W...

Zamknij