Jak wyszukiwać dobre filmy dla dziecka.

Autor:
Doktor Problem
Opublikowano:
Kategorie:
PsychologiaZdrowie
Tagi:


Jestem ojcem kilkuletniego syna Pascala. Bycie ojcem wiąże się z dużą ilością wyrzeczeń, wymagań i pracy (czytaj zabawy) z dzieckiem. Mały ma tyle energii że nie czasami trudno sprostać jego wymaganiom. Nie pomaga fakt że czasami są jakieś ważna zadania do wykonania.

Dla tego ratuje się nie od czasu do czasu puszczaniem bajek synowi na komputerze lub telefonie. Na początku korzystałem tylko z serwisu Youtube. Jednak szybko zauważyłem że na serwisach tego typu jest bardzo dużo bajek które mają negatywny lub neutralny wpływ na dziecko. Nie wielki procent bajek i filmów to materiały, po których rodzice mogą czuć że dziecko przy okazji może się rozwijać.

Dla tego pomyślałem o stworzeniu wyszukiwarki filmów dla dzieci, która będzie informować rodziców o tym jaki wpływ na psychikę dziecka może nieść dany film. Lub podsyłać pytania jakie może zadać rodzić po obejrzeniu filmy przez pociechę. Podczas tworzenia tego projektu napotkałem się na wiele problemów takich jak :

  • Jak zebrać bazę filmów i bajek
  • Jak przygotować sprawne wyszukiwanie materiałów.
  • Jak szybko edytować opisy bajek.
  • Selekcja odpowiednich treści.
  • Jak ocenić wpływ psychologiczny filmów na dzieci.
  • I wiele innych …

Szybko zebrałem bazę kilku milionów bajek. Tematy programistyczne są dla mnie proste. Wyszukiwarką i masową edycją również sobie poradziłem.
W innych problemach pomogła mi współpraca z ekspertami z dziedzin parenting i psychologia co za skutkowało wyselekcjonowaniem i ocenieniem małej części bajek w bazie.

Tak powstał serwis z filmami dla dzieci filmydzieci.pl

Pracuję cały czas nad poprawą skuteczności serwisu. Kolejnym krokiem jest budowa sztucznej inteligencji która pomoże w lepszym ocenianiu i selekcjonowaniu najlepszych materiałów.


Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
|

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nazwa *
E-mail *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Darmowy system do ankiet

Ostatnio stanąłem przed problemem stworzenia ankiety na potrzeby naszej organizacji. Potrzebowaliśmy systemu który tworzyłby jeden formularz rejestracyjny na nasze wydarzenia.

Zamknij