Zielona herbata i nie tylko – dziwne smaki Japończyków
- Autor:
- Doktor Problem
- Opublikowano:
- Kategorie:
- Azia
- Tagi:
Lody, ciastka, czy batony o smaku zielonej herbaty nie dziwią już nikogo. Gama produktów o tym smaku w Japonii jest naprawdę szeroka. Jednakże baton o smaku zielonej herbaty to dopiero początek. Japońskie produkty dostępne są naprawdę najdziwniejszych smakach. Osoby, które planują podróż do Japonii lub przepadają za japońskimi słodyczami, powinny zapoznać się z gamą dostępnych na rynku smaków, aby nie być niemile zaskoczonym, chyba, że ktoś lubi dziwne produkty.
Najdziwniejsze smaki mają przede wszystkim japońskie słodycze, a zwłaszcza batony. Smażony ziemniak, zielona herbata z mlekiem, sos sojowy, groszek, dynia, pasta z czerwonej fasoli, arbuz z solą, ocet jabłkowy a na tym czekolada – takie właśnie batony można zaleźć na półkach w japońskich sklepach.
W Polsce, japońskie cukierki cieszą się ogromną popularnością. W niektórych sklepach znajdziemy cukierki o smaku zielonej herbaty z mlekiem, japońskiej gruszki, czy brązowego cukru. Jednakże, jak wiadomo Japonia słynie z dziwnych pomysłów i wynalazków. Jakie inne dziwne słodycze znajdziemy w tym niezwykłym kraju? Oprócz batonów i innych słodyczy w dziwnych smakach dostępne są również: gumy powiększające biust, ewentualnie takie, które zastępują czyszczenie zębów o wdzięcznej nazwie „No Time” – brak czasu. Skoro istnieją gumy powiększające biust, to dlaczego by nie wymyślić gum powiększających przyrodzenie? Ciekawe są również dropsy o smaku popularnego dania okonmiyaki lub takoyaki. Ciekawą propozycją jest również piwo o smaku czekolady lub gazowany napój o smaku ciastka.
Ciekawe smaki mają również japońskie lody. Można tutaj spróbować lodów o smaku meduzy, z dodatkiem smażonych ostryg, o smaku popularnej w Japonii zupy miso, a także curry, krewetek, skrzydełek z kurczaka, ośmiornicy, czy piwa, a do tego wszystkie lody o smaku słodkich ziemniaków. Czyli dla każdego coś dobrego.
Od czasu do czasu w Polsce popularne koncerny produkujące napoje gazowane wypuszczają specjalne linie produktów w bardziej orientalnych smakach. W wybranych delikatesach znajdziemy też colę o smaku waniliowym. Natomiast w Japonii najpopularniejsze napoje gazowane przez cały rok dostępne są w przeróżnych, niekoniecznie dziwnych smakach. Nie zbraknie m.in. coli z zieloną herbatą, czy pepsi o smaku arbuza z solą. Już samo połączenie arbuza z solą wydaje nam się dziwne, ale w Japonii, a w zasadzie również w innych krajach azjatyckich, jest to coś zupełnie normalnego. Dostępny jest również napój gazowany o smaku ciasteczek, curry, ogórka, shake o smaku truskawkowym.
Japończycy z całą pewnością mają inne kubki smakowe niż Polacy. Bardzo często można od nich usłyszeć, że nie lubią żurku, białej kiełbasy, czy bigosu. Za to kochają ozorki, na wsiach w Japonii jadało się kiedyś chrabąszcze prosto z pola. Same smaki słodyczy są bardzo interesujące. Co ciekawe z perspektywy Japończyków, polskie słodycze są bardzo słodkie. Z drugiej strony mamy mniej słodkie cukierki japońskie lub np. takie, których smak jest wręcz paskudny. O gustach się nie dyskutuje i jedni kochają cukierki o smaku zielonej herbaty z mlekiem, a dla innych smakują jak zwykłe torebki herbaty z dodatkowym dziwnym, sztucznym posmakiem. Nawet jeśli według Japończyków słodycze z innych krajów są zbyt słodkie, to wiele osób uważa, że nic nie dorówna słodkością japońskim cukierkom o smaku brązowego cukru.
Frazy wpisywane w wyszukiwarkach aby znaleźć ten artykuł:
| | | | |